Alsecco

Podstawowe dane o Kandydaturze

Fabryka Okien Alsecco powstała w 1997 roku. Od samego początku istnienia firmy, głównym celem jest produkcja stolarki otworowej. Posiada prawie dwudziestoletnie  doświadczenie w produkcji zarówno na bazie PVC jak i aluminium. Obecnie dysponuje nowoczesnym zakładem na terenie miasta Nysy. Hale wyposażone są w innowacyjne centra produkcyjne. Cały proces produkcji nadzorowany jest przez zintegrowany system komputerowy.

Rok powstania: 1997

Branża: stolarka / drzwi / okna

Właściciel marki: Alsecco Sp. z o.o.

Informacje o rebrandingu i prezentacja zmiany

Autor zmiany: Creogram

Przybliżony czas rozpoczęcia prac: czerwiec 2017
Czas ogłoszenia zmiany: czerwiec 2017

Przyczyna rebrandingu i kontekst rynkowy: Zmiana identyfikacji wizualnej to krok w przyszłość, podyktowany dynamicznym rozwojem. Nowe logo i szata graficzna odzwierciedlają pozytywne zmiany, na które otwiera się firma i mają być wyrazem aspiracji firmy, która w komunikacji stawia na innowacyjność, kreatywność i indywidualne podejście.

Założenia odnośnie rebrandingu: Głównym założeniem rebrandingu było stworzenie identyfikacji wizualnej nawiązującej do symbolicznego pokazania promieni słonecznych, okna w perspektywie budujących literę A jako główny symbol marki. Duża plastyka i nowoczesność formy pozwala na przenoszenie znaku na każdy materiał: wycinany, drukowany, animowany itp.

Sposób zakomunikowania zmiany: zewnętrznie – oficjalny profil marki na Facebooku, wewnętrznie – za pośrednictwem internetu i wewnętrznego biuletynu.
Obserwowane reakcje na zmianę: Rebranding Alsecco przyjęty został z dużym entuzjazmem ze strony pracowników jak i dystrybutorów i partnerów handlowych.

Strona internetowa marki

PRZED

 

wskazano niewykorzystywanie

 

PO

 

wskazano niewykorzystywanie

 

Wizytówki

PRZED

PO

Papeteria

PRZED

PO

Inne elementy podlegające porównaniu

PRZED

 

brak

 

PO

 

brak

 

Pozostałe materiały ilustrujące zmianę

Wykaz informacji dodatkowych
  1. Brak opisu: link Facebook